Ali Can Saglam


Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni
Robotik ve Kodlama Öğretmeni
Junior Web Developer
Mentör
Email: alicansaglam34@gmail.com

İş Arıyorum!

Deneyim

Not: Burada hali hazırda çalıştığım ve/veya daha önceki deneyimlerime ulaşabilirsiniz. Referanslarımın cep telefon bilgisi için eposta atabilirsiniz. Burada yayınlamayı uygun görmediğim için ekledim.

Stajyer Öğretmen

Eylül 2019 - Ocak 2019

Referans: Filiz Pelen

Florya Koleji

Eğitim fakültesi öğrencisi olarak, üniversite son sınıfta gerçekleştirmem gereken stajımı Florya Koleji'nde tamamladım. "Okul Gözlemi" adındaki dersimizin gerekliliği olarak; bir dönem boyunca en az 10 hafta okula giderek gözlem yaptım. Sevgili uygulama öğretmenlerim Ferdi Battal ve Filiz Pelen'in uygun gördüğü şekilde dersi anlatma şansı yakaladım. Farklı yaş gruplarına ders anlatmak, benim için çok kıymetli bir deneyim oldu.

Robotik ve Kodlama Öğretmeni

Ekim 2019 - Ocak 2019

Sınav Koleji -Bayrampaşa

Bir başka firma aracılığıyla gittiğim Sınav Koleji'nde, Robotik ve Kodlama dersini yürüttüm ve öğrencilerimi robotik yarışmalarına hazırladım. Çalıştığım süre zarfında Microbit, Arduino, Tinkercad, 3D Tasarım/Baskı ve Algoritma gibi kavramları işledim. Ders anlatımları için hazırladığım ders planları için iletişime geçebirsiniz.

Öğrenci Asistan

Eylül 2018 - Halen

Referans: Doç. Dr. Serhat B. Kert

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü öğrencisi olarak, bölümümüze ait bilgisayar laboratuvarlarının bakım-onarım işlerinden sorumlu asistan öğrenciyim. Burada diğer asistan öğrenci arkadaşlarımla birlikte, yaklaşık 120 bilgisayarın periyodik bakımlarını ve kurulumlarını öğretim görevlilerinin talepleri ve güncel ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.
Windows kurulumları,konfigürasyonu, active directory kurulum ve yönetimi, yetkilendirme gibi işlemler yapıyorum.

Eğitmen

Haziran 2018 - Eylül 2019

Referans: Cevahir Demiryakan

Abaküs Kitap

Gerçek bir çalışma deneyimi edinmek istediğim için ücretsiz yaz stajyeri olarak çalışmaya başladım. Yaz mevsimi boyunca kendimi geliştirme fırsatı yakaladığım yayınevinde bulunan atölyede, eğitim yılının başlamasıyla birlikte başlayan eğitimlerde eğitmen olarak çalışmaya devam ettim. Aktif eğitim faaliyetleri sona erince eğitimlerimiz de bitmiş oldu ama kurduğumuz olumlu ilişkiler hiç bozulmadı. ^.^
Not: Görsel, her yıl düzenlenen Final Maker eğitiminden :)

Teknik Servis Görevlisi

Haziran 2016 - Eylül 2017

Referans: Uğur Durmaz

CTC Bilişim ve Görsel Tasarım

Bilgisayar donanımına olan ilgim beni zamanla bu konularda yetkin kıldı ve teknik servis olarak çalışarak ciddi bir tecrübe edindim. Birçok marka laptop ve masaüstü bilgisayara donanımsal ve yazılımsal olarak onarım hizmeti verdim. Aynı zamanda satış kısmında da çalışarak kendimi müşteri ilişkilerinde geliştirme fırsatı yakaladım.

Diğer Deneyimler

Haziran 2014 - Haziran 16

Çeşitli İnternet İşleri

İnterneti hep etkin kullandım. Halen devam ettiğim Youtube video çalışmalarıma ilk başladığım yıllarda çeşitli kanallarda video içerikler ürettim. Sonrasında bilgisayar oyunlarına Türkçe yama çalışmalarına katıldım. En çok çalıştığım ve zorlandığım yama GTA 5 Türkçe Yama olmuştu. :) Bunlar dışında simulasyon oyunlarına çeşitli yamalar yaptım. Bu çalışmalarımı eski blog sitemde tutuyorum. İlgilenenler ücretsiz olarak erişebilir. :)